Dance Theater

7ο Akropoditi DanceFest 2019

Akropoditi DanceFest 2019

Δύο εβδομάδες γεμάτες από εργαστήρια, παραστάσεις, βραδιές γνωριμίας, ανοιχτές παρουσιάσεις, διαλέξεις, Jams - ανοιχτούς αυτοσχεδιασμούς.

Διαλέξεις, Παρουσιάσεις και Jams από τους συμμετέχοντες και τους διδάσκοντες των Εργαστηρίων. Παραστάσεις από προσκεκλημένους καλλιτέχνες της Ελλάδας και του εξωτερικού. Ανοιχτές δράσεις και εκδηλώσεις για τους κατοίκους και τους επισκέπτες της Σύρου γύρω από τη σύγχρονη έκφραση στο Χορό και το Θέατρο.
Akropoditi DanceFest 2019: Εργαστήρια και Αιτήσεις
6 - 19 Ιουλίου 2019

Εισιτήρια παραστάσεων:
Σε βραδιά με μία παράσταση: 8€ κανονικό, 6€ μειωμένο*
Σε βραδιά με 2 παραστάσεις: 12€ κανονικό, 10€ μειωμένο*
*Συμμετέχοντες των Εργαστηρίων / Μαθητικό / Φοιτητικό / Κάτοχοι Κάρτας Ανεργίας (ΟΑΕΔ) & Πολυτέκνων (ΑΣΠΕ) & Ευρωπαϊκής Κάρτας Νέων/ ΑμεΑ

Κέντρο Χορού Σύγχρονης Έκφρασης και Δημιουργίας "Ακροποδητί"
Ηρώων Πολυτεχνείου 84, Ερμούπολη
dancefest.akropoditi.com
Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Τηλ.: 2281080690 (Κέντρο Χορού)
6973-792685 / 6907-036785 (Wind)

Βρείτε ΕΔΩ το πρόγραμμα των εκδηλώσεων.


ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΩΝ


ΜΑΝΤΩ ΠΑΠΑΔΟΓΕΩΡΓΟΥ

Flying flow
1ο ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ (6-7/7) – 1 ΩΡΑ/ΜΕΡΑ
10:00 -11:00 & 11:10 -12:10, ΚΕΝΤΡΟ ΧΟΡΟΥ ΑΙΘΟΥΣΑ 1

ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΣΟΥΓΙΟΥΛΤΖΗ
Χορός – Ακροβασία
1ο ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ (6-7/7) – 2 ΩΡΕΣ/ΜΕΡΑ
12:30-14:30, ΚΕΝΤΡΟ ΧΟΡΟΥ ΑΙΘΟΥΣΑ 1

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΜΠΟΥΣΜΠΟΥΡΑ
Ανθρωπολογία και Χορός
1ο ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ (6-7/7) – 3 ΩΡΕΣ/ΜΕΡΑ
17:30-20:30, ΚΕΝΤΡΟ ΧΟΡΟΥ ΑΙΘΟΥΣΑ 1

ΜΑΡΙΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΗ
Εργαστήριο Μπαλέτου
1η ΕΒΔΟΜΑΔΑ (8-12/7) – 2 ΩΡΕΣ/ΜΕΡΑ
10:00-12:00, ΚΕΝΤΡΟ ΧΟΡΟΥ ΑΙΘΟΥΣΑ 1

IŞIL DERYA BIÇAKÇI
Εργαστήριο Στροβιλισμού
1η ΕΒΔΟΜΑΔΑ (8-12/7) – 2 ΩΡΕΣ/ΜΕΡΑ
10:00-12:00, ΚΕΝΤΡΟ ΧΟΡΟΥ ΑΙΘΟΥΣΑ 2

FABIAN WIXE
Shifting space
1η ΕΒΔΟΜΑΔΑ (8-12/7) – 3 ΩΡΕΣ/ΜΕΡΑ
12:30-15:30, ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΒΙΚΕΛΑ

ΜΕΝΤΗ ΜΕΓΑ
Μαζί και αυτόνομα
Εργαστήριο δημιουργικού χορού για άτομα με και χωρίς κινητικές αναπηρίες
1η ΕΒΔΟΜΑΔΑ (8-12/7) – 2,5 ΩΡΕΣ/ΜΕΡΑ
17:30 -20:00, ΔΩΡΕΑΝ

ΕΡΜΙΡΑ ΓΚΟΡΟ
Συναντήσεις: Σύρος
1η ΕΒΔΟΜΑΔΑ (8-12/7) – 3 ΩΡΕΣ/ΜΕΡΑ
17:30 -20:30, ΚΕΝΤΡΟ ΧΟΡΟΥ ΑΙΘΟΥΣΑ 1
ΔΩΡΕΑΝ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΕΥΘΥΜΙΑΔΟΥ
Shake out the dust
1η ΕΒΔΟΜΑΔΑ (8-12/7) – 2 ΩΡΕΣ/ΜΕΡΑ
18:30 -20:30, ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΒΙΚΕΛΑ

ΧΡΗΣΤΟΣ ΞΥΡΑΦΑΚΗΣ
Ένα Μάθημα Χορού
2ο ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ (13-14/7) – 2 ΩΡΕΣ/ΜΕΡΑ
10:00-12:00, ΚΕΝΤΡΟ ΧΟΡΟΥ ΑΙΘΟΥΣΑ 1

ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΑΪΖΗ & ΘΟΔΩΡΗΣ ΖΙΑΡΚΑΣ
SEEd – Στρατηγικές Αυτοσχεδιασμού
2ο ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ (13-14/7) – 3 ΩΡΕΣ/ΜΕΡΑ
12:30-15:30, ΚΕΝΤΡΟ ΧΟΡΟΥ ΑΙΘΟΥΣΑ 1

ΚΕΡΑΣΙΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ
Swirl Swirl
Εργαστήριο εναέριων ακροβατικών και ενδυνάμωσης
2ο ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ (13-14/7) – 2 ΩΡΕΣ/ΜΕΡΑ
17:00-19:00 & 19:15-21:15, ΚΕΝΤΡΟ ΧΟΡΟΥ ΑΙΘΟΥΣΑ 1

ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΓΥΡΑ
Κάθε ιστορία κι ένας χορός
Εργαστήριο χοροθεάτρου για άτομα της τρίτης ηλικίας
2Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ (15-19/7) – 2,5 ΩΡΕΣ/ΜΕΡΑ
10:00-12:30, ΔΩΡΕΑΝ

RITA GÓBI
Masterclass: Έλα να ανακαλύψεις τη δική σου κίνηση!
2η ΕΒΔΟΜΑΔΑ (15/7) – 2 ΩΡΕΣ/ΜΕΡΑ
10:00 – 12:00, ΚΕΝΤΡΟ ΧΟΡΟΥ ΑΙΘΟΥΣΑ 2
DROP IN

ΗΛΙΑΣ ΚΟΥΝΕΛΑΣ
Οι πατερίτσες του κλόουν
2η ΕΒΔΟΜΑΔΑ (16-19/7) – 4 ΩΡΕΣ/ΜΕΡΑ
10:00-14:00, ΚΕΝΤΡΟ ΧΟΡΟΥ ΑΙΘΟΥΣΑ 2

JURIJ KONJAR
Contact Improvisation
2η ΕΒΔΟΜΑΔΑ (15-19/7) – 2 ΩΡΕΣ/ΜΕΡΑ
10:30-12:30, ΚΕΝΤΡΟ ΧΟΡΟΥ ΑΙΘΟΥΣΑ 1

ΣΤΕΛΛΑ ΖΑΝΟΥ
Staying connected
2η ΕΒΔΟΜΑΔΑ (15-19/7) – 2 ΩΡΕΣ/ΜΕΡΑ
13:30-15:30, ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΒΙΚΕΛΑ

ΓΕΩΡΓΙΑ ΒΑΡΔΑΡΟΥ & SALVA SANCHIS
Χορεύοντας την τεχνική
2η ΕΒΔΟΜΑΔΑ (15-19/7) – 3 ΩΡΕΣ/ΜΕΡΑ
17:30-20:30, ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΒΙΚΕΛΑ

ΕΙΡΗΝΗ ΔΗΜΑΚΗ
Authentic Jazz
2η ΕΒΔΟΜΑΔΑ (15-19/7) – 2 ΩΡΕΣ/ΜΕΡΑ
18:30-20:30, ΚΕΝΤΡΟ ΧΟΡΟΥ ΑΙΘΟΥΣΑ 2


ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΩΝ


ALMALIBRE - BLACK SWANS
Σάββατο 6/07
20:00, KYMATA
ΔΩΡΕΑΝ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΜΠΟΥΣΜΠΟΥΡΑ - WORKING DANCERS: ΠΡΟΒΟΛΗ + ΣΥΖΗΤΗΣΗ
Κυριακή 7/07
20:30, ΚΕΝΤΡΟ ΧΟΡΟΥ ΑΚΡΟΠΟΔΗΤΙ
ΔΩΡΕΑΝ

HOLEKTIV – KAFFEEKLATSCH
Δευτέρα 8/07
21:00, ΚΕΝΤΡΟ ΧΟΡΟΥ ΑΚΡΟΠΟΔΗΤΙ

HUNG DANCE – BIRDY
Πέμπτη 11/07
21:00, ΚΕΝΤΡΟ ΧΟΡΟΥ ΑΚΡΟΠΟΔΗΤΙ

LUNA CENERE – KOKORO
Πέμπτη 11/07
22:00, ΚΕΝΤΡΟ ΧΟΡΟΥ ΑΚΡΟΠΟΔΗΤΙ

ΕΡΜΙΡΑ ΓΚΟΡΟ - ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ: ΣΥΡΟΣ
Παρασκευή 12/07
21:00, ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΣΥΡΟΥ ΒΥΡΣΟΔΕΨΕΙΟ ΚΟΡΝΗΛΑΚΗ-ΔΕΝΔΡΙΝΟΥ
ΔΩΡΕΑΝ

ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΑΡΟΥ ΝΑΤΑΣΑ ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ - ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΙΣ ΜΠΑΧΑΜΕΣ
Παρασκευή 12/07
22:30, ΚΕΝΤΡΟ ΧΟΡΟΥ ΑΚΡΟΠΟΔΗΤΙ

GÓBI DANCE COMPANY – VOLITANT
Σάββατο 13/07
21:30, ΚΕΝΤΡΟ ΧΟΡΟΥ ΑΚΡΟΠΟΔΗΤΙ

ΣΤΕΛΛΑ ΣΕΡΕΦΟΓΛΟΥ - ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ
Κυριακή 14/07
22:00, ΠΙΝΑΚΟΘΗΚΗ ΚΥΚΛΑΔΩΝ

LEVANTES DANCETHEATRE - THE BAND
Δευτέρα 15/07
21:00, ΚΕΝΤΡΟ ΧΟΡΟΥ ΑΚΡΟΠΟΔΗΤΙ

SOFIA NAPPI – WABISABI
Πέμπτη 18/07
21:00, ΚΕΝΤΡΟ ΧΟΡΟΥ ΑΚΡΟΠΟΔΗΤΙ

ΗΛΙΑΣ ΚΟΥΝΕΛΑΣ - ΕΙΜΑΙ ΘΑΛΑΣΣΑ ΧΡΟΝΩΝ
Πέμπτη 18/07
22:00, ΚΕΝΤΡΟ ΧΟΡΟΥ ΑΚΡΟΠΟΔΗΤΙ

Πηγή: www.syrosagenda.gr

Share this post

elenfrdeites
Κυριακή, 18 Αυγούστου 2019

Παραστάσεις χορού σήμερα

Στοιχεία Επισκεψιμότητας

Top Visiting Day: 07-11-2019 : 1462
Αριθμός μελών σε σύνδεση: 0
Επισκέπτες τώρα: 1270
Εγγεγραμένα μέλη: 4470
Τώρα σε σύνδεση:
-
Dancetheater.gr. All rights reserved 2010-2016

Login or Register

LOG IN

resources